Lista gdyńskich policjantów Policji Państwowej - Historia Policji - Komenda Miejska Policji w Gdyni

Historia Policji

Lista gdyńskich policjantów Policji Państwowej

Lista gdyńskich policjantów Policji Państwowej
Stan na dzień 18 października 2019 r.

Lp.

Nazwisko

Imię

Stopień

1.

Ambroziewicz

Aleksander

post.

2.

Andrearczyk

Piotr

st. post.

3.

Andrykowski

Franciszek

st. post.

4.

Andrzejewski

Józef

post.

5.

Anuszkiewicz

Jan Tadeusz

post.

6.

Araźny

Jan

post.

7.

Bakalarczyk

Antoni

post.

8.

Balicki

Jan Kazimierz

podkom.

9.

Banaszak

Franciszek

st. post.

10.

Bańka Banka

Wojciech

post.

11.

Bankieciak

Józef

przod.

12.

Baran

Ignacy

post.

13.

Baran

Jan

post.

14.

Baranowski

Zygmunt

post.

15.

Baranówna

Ignacy

post.

16.

Bartkowiak

Józef

em. funkcj. PP

17.

Bartusz

Paweł

post.

18.

Bączkowski

Antoni

post. emeryt.

19.

Bąk

Leon

post.

st. post.

20.

Bednarczyk

Marian

 

21.

Bednarczyk

Jan

post.

22.

Bednarczyk

Stefan Marian

post.

st. post.

23.

Berbeka [Berbeke]

 

Kazimierz

post.

st. post. sł. śl.

24.

Berliński

Jan

post.

25.

Bezruczko, Bezruczka Bezruczka

Ludwik

post.

26.

Białasik

Adam

post.

27.

Biedacha, Biedacki

Wacław

post.

28.

Bielecki

Kazimierz

post.

29.

Bieniecki

Stanisław

post.

30.

Bieńkowski

 

 

31.

Bieszke

Augustyn

przod.

32.

Bietzk

Jan

 

33.

Błaszkowski

Wojciech

st. post. sł. śl.

34.

Błażkowski

Wojciech

 

35.

Błędowski

Brunon

post.

36.

Bobkowski

Otton

 

37.

Bobrowski

Wiktor

post.

38.

Bocheński

 

post.

39.

Bogdanowicz

Antoni

przod. sł. śl.

40.

Bojto

Mieczysław

post.

41.

Bokiniec, Bikiniec

Henryk

post.

42.

Bolek

Włodzimierz

Władysław

post.

43.

Bolesławski

 

post

44.

Bolesławski

Jan

post.

45.

Boniewicz

Wincenty

st. post.

46.

Borenzohn

Berenzohn

Borenzolin

Behrensohn

Berenzon

Oskar

kapral

47.

Borkowski

Zygmunt

post.

48.

Borowski

 

st. przod.

49.

Borowski

Jan

post.

50.

Brączyk

Kazimierz

st. post.

51.

Brożyna

Bronisław

post.

52.

Brukiewicz

 

post.

53.

Brzozowski

Stanisław

post.

54.

Buczek

Franciszek

st. przod.

55.

Buczek

Stanisław

st. post.

56.

Bujakowski

Józef

 

57.

Bednarczyk

Stefan

post. sł. śl.

58.

Cejrowski

Antoni

post.

59.

Chirko

Jan

post.

60.

Chmara

 

st. post.

61.

Chodakowski

Eugeniusz

post.

62.

Chojnacki

Kazimierz Teofil

post.

63.

Chojnowski

Jan

post.

64.

Chorzelewski

Alojzy

post.

65.

Chudziak

Stanisław

p.o. przod.

66.

Cichocki

Aleksy

post.

67.

Cichy

Stanisław

post.

68.

Ciemieniewski

Czesław

post.

69.

Cierzawa

Jan

post.

70.

Cieszyński

Franciszek

 

71.

Cieślik

Andrzej

post.

72.

Cygan

Władysław

post.

73.

Cyrankowski

Jan

post.

74.

Czarnecki

Wacław

post.

75.

Czech

Karol

post.

76.

Czynszak

Stanisław

st. post.

77.

Damrat

Jan

st. post.

78.

Dąbrowski

Bolesław

przod.

79.

Dec

Karol

 

80.

Derkowski

 

przod.

81.

Dezor

[Dezer]

Ludwik

st. post. sł. śl.

82.

Dijakiewicz

Leon

Leonard

st. post.

st. przod.

83.

Dolata

Józef

st. post.

84.

Dolewski

Gracjan

st. post. sł. śl.

85.

Doliński

Stanisław

post.

86.

Dolski

 

post.

87.

Dopierała

Stanisław

post.

88.

Downarowicz

Waldemar/

Romuald

st. post.

89.

Drzymała

Walenty

post.

90.

Duczmal

Marcin

przod.

91.

Duda

Hipolit

post.

92.

Dukiewicz

Franciszek

post.

93.

Dylewski

Feliks

post. emeryt.

94.

Dylko

Michał

post. sł. śledcz.

95.

Dziadula

Michał

post.

95.

Dziedziczak

Tadeusz

post.

96.

Dzitkowski

Marian

post.

97.

Dziuba

Stanisław

post.

98.

Dziubaty

Kazimierz Jan

post.

99.

Dziurowicz

Edmund

post.

100.

Fewa

Franciszek

post.

101.

Ficek

Jan

post.

102.

Fidera

Marian

post.

103.

Filipowski

Bronisław

st. post.

104.

Fischer

Otton

Otto-Michał

post.

105.

Fońtański

Tadeusz Roch

post.

106.

Formela

August

em. funkcj. PP

107.

Fotański

[raczej Fońtaski Tadeusz Roch]

Tadeusz

post.

108.

Frąckowiak

 

podkom.

109.

Fura

Franciszek

post.

110.

Gackowski

Leon

 

111.

Gaj

Stanisław

post.

112.

Galek

Gałek

Mieczysław

post.

113.

Gburek

Ksawery

przod.

114.

Gdaniec

Alojzy

post.

115.

Gerasimenok

Wincenty

post.

116.

Gibała

Adam

post.

117.

Głuchowski

Władysław

komisarz

118.

Golan

Zdzisław

post.

119.

Gosz

 

post.

120.

Góralczyk

Władysław

st. post. sł. śl.

121.

Grabczak

Aleksander

post.

122.

Grabowski

Anastazy

przod.

123.

Groch

Mieczysław

post.

124.

Grochowiecki

Józef

post.

125.

Grochowina

Paweł

post.

126.

Gronet

Jan

post.

127.

Gryc

Włodzimierz

 

128.

Gryniewicz

Stanisław

post.

129.

Gryniuk

Aleksander

post.

130.

Grzecznowski

Bronisław

post.

131.

Guziewicz

Feliks

post. rzecz.

132.

Gwizdała

Kazimierz

post.

133.

Hawryluk

 

post.

134.

Heil

Ludwik

post.

135.

Hering

Józef

st. post. sł. śl.

136.

Hermann

Leon

st. post.

przod. sł. śl.

137.

Hojnacki

 

 

138.

Idczak

Edward

st. post.

139.

Jabłonowski

Tadeusz

post.

140.

Jabłoński

Franciszek

post.

141.

Jagiełło

Franciszek

post.

142.

Jakubowski

Joachim

st. post. sł. śl.

143.

Jakubowski

Stanisław

post.

 

144.

[Jalinek]

Józef

post. sł. śl.

145.

Janicki

Franciszek

 

146.

Jarmułowicz [Jarmołowicz]

 

Piotr

post.

147.

Jasiński

 

[podkom]

148.

Jasnoch

Jan

 

149.

Jastrzębski

Bronisław

post.

150.

Jastrzębski

Tadeusz Anastazy

post.

151.

Jastrzębski

Zygmunt

post.

152.

Jaszczak

Zygmunt

post.

153.

Jawor

Józef

post.

154.

Jaworski

Stefan

post.

155.

Jażdżejewski

Julian

post.

156.

Jażdżewski

Julian

post.

157.

Jonc

Jone

Kazimierz

post.

158.

Jormuż

Józef

kom.

159.

Jorsz

Mikołaj

post.

160.

Juziuk

Władysław

post.

161.

Kaczmarek

Franciszek

st. przod.

162.

Kaczmarski

Władysław Antoni

st. post.

163.

Kaliński

Józef

st. przod.

164.

Kałużny

Józef

st. przod.

165.

Kamiński

 

post.

166.

Kamiński

Piotr

post.

167.

Kauss

Konstanty

asp.

168.

Kaźmierczak

Józef

post.

169.

Kisieliński

Wacław

em. funkcj. PP

170.

Kluz

Włodzimierz

post.

171.

Kłakowski

Eugeniusz

przod.

172.

Kłys

Andrzej

st. post.

173.

Knap

Władysław

 

174.

Knaus

Bronisław

 

175.

Knoll

Emilian

em. funkcj. PP

176.

Kochanowicz

Bolesław

post.

177.

Kochanowicz

Leon

Leonard

post.

178.

Kołaczkowski

 

 

179.

Kołakowski

Eugeniusz

przod.

180.

Kołakowski

Marian

post.

181.

Kołodziej

Augustyn

 

182.

Kominiak

Michał

post.

183.

Komolka

[Komólka]

Józef

st. post. sł. śl.

przod.

184.

Koput

Bolesław

post.

185.

Koralewski

Franciszek

przod.

186.

Kordek

Kazimierz

post.

187.

Kosior

Wacław

post.

188.

Kossowicz

Antoni

st. przod. sł. śledcz.

189.

Kostuch

Józef

przod.

190.

Kotas

Antoni

post.

191.

Kowalczyk

Władysław

przod. sł. śl.

192.

Kowalski

Marian Józef

post.

193.

Kowalski

Stanisław

post.

194.

Kozar

Józef

asp. z uposaż. st. przod.

195.

Kozłowski

Jerzy

przod. emeryt

196.

Krajewski

Jan

 

197.

Kraszewski

Franciszek

post.

198.

Krauze

Tadeusz

post.

199.

Krężel

Jan

post.

200.

Kromski

Albert

[Wojciech? tak jest w aktach AP]

Wojciech

post.

st. post.

201.

Kropidłowski

Leon

post. kontrol.

202.

Krupnicki

Bazyli

przod.

203.

Krynicki

 

post.

204.

Krynicki

Felicjan

post.

205.

Kubiak

Ignacy

przod.

206.

Kuczkowski

 

 

207.

Kujawa

Stanisław

post. em.

208.

Kukawa

Franciszek

st. post.

209.

Kulik

Antoni

post.

210.

Kupczyk

 

post.

211.

Kurlandt

Leon

asp.

212.

Kuskowski

Zenon

post.

213.

Kuśnierz

Jan

post.

214.

Kuziel

J.

asp.

215.

Kwaśniewski

Jan

post. sł. śl.

216.

Kwiatek

Franciszek

przod.

217.

Kwiatkowski

Franciszek Józef

post.

218.

Kwiatkowski

Ignacy

przod.

219.

Kwiecień

Roman Aleksander

post.

220.

Lange

Władysław

post.

221.

Lassek

 

Ludwik

st. przod. sł. śl.

222.

Leczkowski

Teofil

kandydat

223.

Lewandowski

Julian

post.

224.

Lewandowski

Franciszek

post.

225.

[Lichniewicz]

Lichoniewicz

 

Stanisław

kom.

podkom.

kom.

226.

Ligmann [Ligman]

Mieczysław

st. post.

227.

Lipin

Aleksander

asp.

228.

Lubkiewicz

Stanisław

post.

229.

Łągiewka

Adam

post.

230.

Łesak

Michał

post.

231.

Łytkowski

Teofil

przod.

232.

Machynia

Jan

post.

233.

Madejewski

Bolesław

post.

234.

Maciejko

Romuald

post.

235.

Madziar

Łucjan

post.

236.

Maj

Władysław

post.

237.

Majewicz

Stanisław

st. post. sł. śl.

przod. sł. śl.

237.

Majewski

Mieczysław

st. przod.

238.

Majewski

Stanisław

post.

przod. sł. śl.

239.

Makowski

Jan

post.

240.

Malek

Marian

przod.

241.

Malek

Roman Leon

post.

242.

Malka

Kazimierz

post.

243.

Malinowski

Jan

post.

244.

Małecki

Edward

post.

245.

Małgorzaciak

Wiktor Zdzisław

post.

246.

Małkowski

Franciszek

post.

247.

Mańdziuk [Mandziuk]

Adam Marcin

kom.

248.

Marcel

Adolf

post.

249.

Marciniak

Stanisław

post.

st. post.

250.

Marcinkiewicz

Stanisław

post.

251.

Matczak

Stanisław

st. post. sł. śl.

252.

Matczak

Edward

post.

253.

Matysiak

Edmund

post.

254.

Mazurowski

Edmund

post.

255.

Mendelewski

Stanisław

post.

256.

Mędelewski

Stanisław

 

257.

Miszczak

Tadeusz

post.

258.

Moczulski

Józef

post.

259.

Mokrzycki

Stanisław

post.

260.

Mosakowski

 

post.

261.

Motyka

Stanisław

post.

st. post. sł. śl.

262.

Mrozek

Dionizy

post.

263.

Mucha

Józef

post.

264.

Nagalski

Stefan

funkcj. PP

265.

Nagurski

Józef

st. przod.

266.

Napierała

Józef

post.

267.

Naron

Naroń

Leon

post.

268.

Nawrocki

Michał

przod.

269.

Niemiałkowski

Aleksander

post.

270.

Niewiero (Niewierc, Niewiara, Niewiaro)

Wacław

post. sł. śl.

st. post.

271.

Niezgoda

Józef

przod.

272.

Nikiel

Rudolf

post.

273.

Nogalski

Stefan

 

274.

Nosek

Józef

post.

275.

Nowak

Franciszek

st. post.

276.

Nowak

Jan

kandydat kontraktowy

277.

Nowak

Leon

post.

278.

Nowak

Stanisław

post.

279.

Nowak

Zenon

post.

280.

Nowakowski

Marian

st. post. sł. śl.

przod. sł. śl.

281.

Nowotnik

Józef

post.

282.

Obłudówna

Anna [kobieta]

post. sł. śl.

st. post. sł. śl.

283.

Okonek

Alojzy

post.

st. post.

284.

Okoń

Augustyn

 

285.

Okoński

Piotr

podkom.

286.

Olasz

Franciszek

post.

kom.

287.

Olczak

Władysław

post.

288.

Olejniczak

Wawrzyniec

post.

289.

Olszewski

Antoni

 

290.

Orczyk

Marcin

post.

291.

Orlik

 

post.

292.

Organek

Franciszek

post.

293.

Orman

Lucjan

post.

294.

Orszulik

Alojzy

post. sł. śl.

295.

Ostrowski

Józef Bernard

nadkom.

296.

Paczek

Gustaw Bolesław

post.

297.

Panasowiec

Julian

post.

298.

Panko

 

 

299.

Pastwa

Franciszek

post.

300.

Paszkowski

Wiktor

post.

301.

Paszlik (Paszylk)

Józef

post.

302.

Pawłowski

Józef

post.

303.

Piątkowski

Karol Kazimierz

post.

304.

Piekarz

Mieczysław

post.

305.

Piepiorka

Franciszek

post.

306.

Piesik

Jan

post.

307.

Pietruszyński

Gustaw

post.

308.

Piętrzyński

Marcin

post.

309.

Piotrowski

Marian

post.

310.

Podolski

Alfons

post.

311.

Polaszek

Marcin

post. sł. śl.

przod.

312.

Połom

Leon

st. post.

przod.

313.

Połończyk

Antoni

post.

314.

Połujancewicz

Stefan

post.

315.

Popiel

Julian

post.

316.

Potocki

Leon

post.

317.

Prasek

Jan

post.

318.

Prugar

Zbigniew Józef

post.

319.

Przesławski

Adam

post.

320.

Przewoźniak

Kazimierz

post.

321.

Przeździecki

Stanisław

post.

322.

Przychodzeń

Piotr

post. sł. śl.

323.

Przytarski

Franciszek

post.

324.

Pustelniak

F.

kom.

325.

Rajmus

Józef

post.

326.

Raszkowski

Józef

post.

327.

Rauhut

[Rauchurt]

Antoni

st. post.

kom.

328.

Rąpca

Jan

przod.

329.

Recki

Leon

st. post. sł. śl.

330.

Rejbo

Mieczysław

post.

331.

Rembacz

Andrzej

st. post.

332.

Retelewski

Lucjan

post.

333.

Richert

Feliks

przod.

334.

Rostecki

Władysław Jan

post.

335.

Roszkowski

Marcin

post.

336.

Różański

Marian

post.

337.

Ruciński

Józef

 

338.

Ruta

Władysław

post.

339.

Rybczyński

Kazimierz

post.

340.

Rygiel

Stanisław

przod.

341.

Ryglowa

Wanda

[kobieta]

post. sł. śl.

342.

Ryniecki

Stanisław

post.

343.

Rypeść

Edward

asp.

344.

Rysiewicz

[Ryziewicz]

Marian Gustaw

post.

345.

Rzepliński

Józef

st. post. sł. śl.

346.

Saczuk

Kazimierz

post.

347.

Sajko

Bronisław

post.

348.

Sakiewicz

Romuald

 

349.

Sawicki

Mieczysław

przod.

350.

Siekierski

Wincenty

post.

351.

Sienkiewicz

Wacław

 

352.

Sierant

Czesław

post.

353.

Sikora

Marcin

post.

354.

Skibski

Józef Michał

post.

355.

Skrobut

Czesław

st. post.

356.

Skupiński

Jan

post.

357.

Sliżewski [Śliżewski]

Stefan

st. post.

358.

Słoniszewski

Bolesław

post.

359.

Słomczewski

Bolesław

post.

st. post.

360.

Smolnicki

Tadeusz Józef Leopold

podkom.

361.

Sobczakówna

Kazimiera

[kobieta]

 

362.

Sobieralski

Stanisław

 

363.

Sobolewski

Bolesław

post.

st. post.

364.

Sosiński

Jan

st. post.

365.

Sotkiewicz

Mieczysław-Józef

post.

366.

Sozański

Józef

kom.

[w 1931 r. nadkom]

367.

Spaleniak

Jan

przod.

368.

Stark

Adam Michał

post.

369.

Stasiak

Stefan

post.

370.

Stańczuk

Henryk

post.

371.

Stępień

Kazimierz

post.

372.

Straszak

Antoni

post.

373.

Strusiak (Struski)

 

 

post.

374.

Struski

Kazimierz

post.

375.

Sudoł

Stanisław

post.

376.

Surma

Władysław

post.

377.

Suwiński

Mieczysław

post.

st. post.

378.

Szablak

Stanisław

st. post.

379.

Szafrański

Maksymilian

post.

st. post.

380.

Szałowski

Witold

post.

381.

Szarmach

Anastazy

post.

382.

Szczypiorski

Wincenty

post.

383.

Szembor

Alojzy

st. post.

384.

Szukiel

 

wywiadowca

385.

Szwarc

 

post.

386.

Szweda

Bolesław

post. sł. śl.

387.

Szyk

Wincenty

st. post.

388.

Szymański

Jan

post.

389.

Szynkman

Feliks

 

400.

Szynwelski

Alojzy

post.

401.

Śliżewski

Stefan

st. post.

402.

Świderski

Piotr

post.

403.

Tadajewski

Felicjan

post.

404.

Tanaś

Józef

st. post.

405.

Taraszkiewicz

Witold

post.

406.

Tatur

Jan

post.

407.

Terman

Józef

st. post.

408.

Tomasik

Antoni

asp.

409.

Toruński

Władysław

post.

410.

Trepkowski

Czesław

podkom.

411.

Trojanek

Stefan

przod.

412.

Tuchanowski

Kazimierz

post.

413.

Tybuś

Jan

st. przod.

414.

Urban

Jan

Aleksander

post.

415.

Walas

Stefan

post.

416.

Walentynowicz

Stanisław

post.

417.

Walkowiak

Leopold

post.

418.

Walkowiak

Wawrzyniec

[Wawrzyn]

post.

419.

Wałas

Walas

Stefan

post.

420.

Wanago

[Wango]

Wacław

post.

421.

Wasilewski

Henryk

post.

422.

Wawrzyniak

Mieczysław

post.

423.

Wetowski

Klemens

post.

424.

Wielich

Jan

st. przod.

425.

Wierudzki

Jan

post.

426.

Wikieł

Aleksander

st. post.

427.

Wilanowski

[Wilamowski]

Adam

post.

st. post.

428.

Wilczek

Roman

post.

429.

Wilk

Józef

st. post. sł. śl.

430.

Winkler

Franciszek

st. post.

przod.

431.

Winkowski

Leonard

post.

432.

Wisiałowski

Franciszek

 

433.

Wojciechowski

[Wojciechowicz]

Borys

post.

434.

Wojciechowski

Marian

przod. sł. śl.

435.

Wojciechowicz

 

post. sł. śl.

436.

Wojcieszak

Józef

kom.

437.

Wojnowski

Aleksander

post. [hist. gdy. pol. - st. post]

438.

Wojtalewicz

Leon

st. post. sł. śl.

439.

Wojtarowicz

Aleksander

asp.

440.

Wosik

Jan

 

441.

Woźniak

Antoni

post.

442.

Woźniak

Stanisław

post.

443.

Woźniczko

Stanisław

post.

444.

Wróblewski

Roman

post.

445.

Wysocki

Jan

post.

446.

Wysocki

Władysław

post.

447.

Zagała

Piotr

post. sł. śl.

448.

Zając

Stanisław

post.

449.

Zakrzewski

Jan

post.

450.

Zaturski

Józef

post.

451.

Zawadzki

Konrad

 

452.

Zawadzki

Stanisław

post.

453.

Zawiska

Zawieska

Wacław

post.

454.

Zawisza

Gerard

post.

455.

Żak

[Zak]

Władysław

post.

456.

Żurek

Stanisław

post.