Wiadomości

Podsumowanie nocy sylwestrowej i pierwszego noworocznego weekendu

Data publikacji 04.01.2021

Policjanci od czwartku do niedzieli prowadzili na ulicach miasta wzmożone działania prewencyjne. Funkcjonariusze zwracali uwagę m. in. na trzeźwość kierujących, przestrzeganie ograniczeń prędkości, stan techniczny pojazdów, a także na przestrzeganie obostrzeń sanitarnych związanych z rozprzestrzenianiem się choroby Covid-19.

Za nami Noc Sylwestrowa, a także pierwszy noworoczny weekend. Policjanci od czwartku prowadzili działania skierowane na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Poza przepisami w ruchu drogowym mundurowi zwracali uwagę na to, czy mieszkańcy Gdyni oraz osoby przebywające na terenie miasta stosują się do obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

Podczas kilkudniowych działań policjanci odnotowali wykroczenia dotyczące głównie przekraczania dozwolonej prędkości. W trakcie pracy funkcjonariusze skontrolowali ponad 230 pojazdów, 7 osób pouczyli, a blisko 130 osób ukarali mandatami karnymi, z czego prawie 100 za przekroczenie dozwolonej prędkości. Mundurowi zatrzymali też 13 dowodów rejestracyjnych pojazdów za zły stan techniczny. Ponadto policjanci zatrzymali 10 praw jazdy, z czego 9 za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym, a jedno za przekroczenie punktów karnych. Policjanci uniemożliwili jazdę kierującemu bez uprawnień i zatrzymali osobę poszukiwaną. Nie obeszło się również bez mandatów za lekceważenie obowiązku zakrywania ust i nosa, w tym przypadku mundurowi wystawili 37 mandatów karnych i skierowali 1 wniosek o ukaranie do sądu.

Apelujemy o stosowanie się do przepisów oraz ostrożność na drodze. Wzmożony ruch pojazdów i pieszych w połączeniu z niekorzystnymi o tej porze roku warunkami pogodowymi mogą spowodować sytuacje zagrażające naszemu bezpieczeństwu. Dlatego przypominamy, że oprócz przestrzegania przepisów, bardzo ważne jest dbanie o stan techniczny samochodów. Pamiętajmy, że najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo, dlatego bądźmy odpowiedzialni i stosujmy się do przepisów. Zadbajmy wspólnie o to, aby ten rok był dla nas spokojny i bezpieczny.

  • Zdjęcie przedstawiające biały napis Policja na niebieskim tle