Wiadomości

Policjanci przeprowadzą kolejne kontrole w związku z rozprzestrzenianiem się choroby Covid-19

Data publikacji 19.03.2021

Przed gdyńskimi policjantami kolejne działania związane z ograniczeniem rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa. W najbliższych dniach mundurowi przeprowadzą akcje , podczas których skontrolują, czy każdy stosuje się do obowiązku zakrywania ust i nosa oraz zachowuje dystans społeczny.

Gdyńscy policjanci od początku trwania pandemii przeprowadzają kontrole, związane z przestrzeganiem obostrzeń sanitarnych. Takie działania mają na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa i zdyscyplinowanie mieszkańców miasta do zakrywania ust i nosa, a także do zachowania dystansu społecznego.

Niestety Covid-19 nie daje za wygraną i wciąż wzrasta liczba zachorowań. Dlatego w najbliższych dniach funkcjonariusze będą podejmować interwencje wobec wszystkich, którzy nie stosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa oraz nie zachowują bezpiecznego odstępu. Stróże prawa będą kontrolować wszystkie miejsca grupowania się osób. Mundurowi zwrócą uwagę na to, czy wszyscy stosują się do obowiązujących przepisów.

Policjanci będą reagować na każde lekceważące podejście do obowiązujących obostrzeń i uświadamiać społeczeństwo o skali zagrożenia jakie niesie za sobą epidemia koronawirusa.

Przypominamy, że wprowadzone obostrzenia są środkiem zapobiegawczym stosowanym dla dobra nas wszystkich. Sytuacja pandemiczna jest bardzo poważna, dlatego nie należy bagatelizować zagrożenia związanego z koronawirusem.

  • Zdjęcie przedstawiające dwóch policjantów podczas patrolu na Bulwarze Miejskim