W Gdyni od początku roku odnotowano 582 zgłoszenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja łatwa w obsłudze, a co ważniejsze bardzo skuteczna w przekazywaniu istotnych informacji o zagrożeniach. Jest dużym ułatwieniem dla mieszkańców, którzy nie muszą wychodzić z domu, aby komunikować się z Policją. Od początku roku do końca lipca odnotowano 582 zgłoszenia.
Policjanci na co dzień zajmują się weryfikacją i realizacją czynności związanych ze zgłoszonymi punktami na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W zależności od tematu zgłoszenia oraz lokalizacji jego realizacja przydzielana jest odpowiedniej komórce. Od stycznia do końca lipca tego roku najwięcej potwierdzonych punktów dodanych w aplikacji przez mieszkańców Gdyni dotyczyła przekraczania dozwolonej prędkości przez kierowców. Weryfikacją tego typu zgłoszeń zajmują się policjanci z gdyńskiej drogówki. W przypadkach, w których potwierdzone zostanie łamanie przepisów przez kierujących pojazdami, miejsce takie zostaje objęte doraźnym nadzorem funkcjonariuszy. W tych rejonach przeprowadzane są wzmożone kontrole, a za ujawnione wykroczenia nakładane są mandaty karne lub kierowane są wnioski do sądu.
Od początku roku na terenie Gdyni odnotowano 582 zgłoszenia, z czego 81 zgłoszeń dotyczyło przekraczania prędkości, 194 zgłoszenia - nieprawidłowego parkowania, 98 zgłoszeń - spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych. Ponadto mieszkańcy Gdyni informowali Policję o grupowaniu się małoletnich, zagrożonych demoralizacją.
Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy z nas może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa nie tylko w ruchu drogowym, ale także w innych jego sferach. Oznaczenie na mapie zagrożeń punktu, w którym dochodzi do łamania przepisów prawa pozwoli Policji zweryfikować zgłoszone zagrożenie, a w następstwie podjąć skuteczne działania zmierzające do ich eliminacji.
Dziękujemy za otrzymane sygnały i zachęcamy do dalszego korzystania z Mapy. Wystarczy wejść na stronę internetową www.pomorska.policja.gov.pl i kliknąć na baner Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Następnie ukaże się informacja na temat aplikacji. Należy pamiętać o przeczytaniu regulaminu i zatwierdzeniu go. Wówczas można przekazywać niepokojące informacje. Policjanci będą dążyć do jak najszybszego osunięcia zagrożenia.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji.
W takich sytuacjach należy korzystać z numeru alarmowego 112.