Wiadomości

Policjanci z Gdyni w okresie letnim również pamiętają o najbardziej potrzebujących

Data publikacji 26.07.2022

Mimo, że dni i noce są bardzo ciepłe, policjanci z Gdyni nie zapominają o najbardziej potrzebujących. W trosce o ich zdrowie, funkcjonariusze wspólnie z pracownikami Centrum Reintegracji i Interwencji Mieszkaniowej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Gdyni, regularnie sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Mundurowi i pracownicy socjalni zwracają uwagę na stan zdrowia bezdomnych, czy w parne i upalne dni nie potrzebują dodatkowej pomocy.

Funkcjonariusze z gdyńskiej komendy nie tylko w okresie zimowym podejmują działania wobec osób bezdomnych. W okresie letnim mundurowi cyklicznie pełnią służby wspólnie z pracownikami Centrum Reintegracji i Interwencji Mieszkaniowej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Gdyni, podczas których monitorują miejsca przebywania osób bezdomnych.

Działania te mają na celu między innymi zwrócenie uwagi na osoby osoby starsze, niedołężne, nieporadne życiowo, które wymagają pomocy medycznej czy socjalnej, a także osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze podejmują wobec takich osób interwencje np. doprowadzają je do miejsc zamieszkania czy noclegowni. Policjanci informują osoby bezdomne i nieporadne życiowo o możliwości skorzystania z pomocy, jaką mogą otrzymać w schroniskach dla osób bezdomnych takich jak „Alterego” lub „PIN”.

Wczoraj podczas służby policjanci z pracownikami socjalnymi pomogli bezdomnemu mężczyźnie, który potrzebował opieki medycznej. Mężczyzna trafił do schroniska dla osób bezdomnych, gdzie mógł się wykąpać, otrzymał wyżywienie, czystą odzież oraz pomoc medyczną.

  • Zdjęcie przedstawiające policjanta z pracownikiem socjalnym
  • Zdjęcie przedstawiające policjanta z pracownikiem socjalnym
Powrót na górę strony