Wiadomości

Kryminalni z gdyńskiej komendy zatrzymali mężczyznę za kradzież z włamaniem

Data publikacji 01.08.2022

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 26-letniego mężczyznę, podejrzewanego o kradzież z włamaniem. Do kradzieży doszło w osobowym audi, z którego zatrzymany ukradł kluczyki od innego pojazdu oraz kartę płatniczą i zrealizował 12 płatności zbliżeniowych. Policyjni śledczy po zebraniu materiału dowodowego w tej sprawie, przedstawili 26-latkowi zarzuty za to przestępstwo. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

O tym jak ważne jest zabieranie z samochodu wszystkich rzeczy, w tym portfela czy dokumentów przekonało się dwóch mężczyzn. Sprawca włamał się do ich osobowego audi, ukradł kluczyki od innego pojazdu oraz kartę bankomatową i przy jej pomocy zrealizował 12 płatności zbliżeniowych.

Sprawą zajęli się kryminalni z gdyńskiej komendy. Funkcjonariusze sprawdzali monitoring, ustalili oraz przesłuchali świadków. Praca kryminalnych pozwoliła ustalić adres zamieszkania 26-letniego mężczyzny, u którego znaleźli kartę płatniczą. Mundurowi zatrzymali go i przewieźli do policyjnej celi. 26-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują aby pod żadnym pozorem nie zostawiać swoich dokumentów w samochodzie. Chrońmy dane osobowe i informacje umożliwiające nielegalne transakcje.

  • Zdjęcie przedstawiające policjanta prowadzącego zatrzymanego mężczyznę
Powrót na górę strony