Wiadomości

Policjanci na plaży promowali bezpieczne zachowanie podczas wakacji

Data publikacji 08.08.2022

Ładna pogoda oraz ciepłe dni zachęcają do spędzania wolnego czasu na powietrzu, jak również do rekreacji w wodzie i nad wodą. W takim okresie dochodzi niestety do większej liczby utonięć. Dlatego w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci z Komisariatu Policji w Gdyni – Redłowie promowali na orłowskiej plaży bezpieczne zachowanie podczas wakacji.

Mając na celu poprawę bezpieczeństwa osób przebywających w wodzie i nad wodą policjanci z Komisariatu Policji w Gdyni - Redłowie pełnili służbę na orłowskiej plaży. W ramach trwającej ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” mundurowi rozmawiali z turystami o zasadach bezpieczeństwa nad wodą. Takie działania mają na celu propagowanie właściwego zachowania w rejonie akwenów, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków tonięć i utonięć zarówno wśród najmłodszych, jak i osób dorosłych.

Policjanci promowali bezpieczne zabawy na plaży, zdrowy i aktywny tryb życia, a także konkurs plastyczno – filmowy pn. „Artystyczny przewodnik”. Funkcjonariusze zwracali uwagę turystom na problem pozostawiania małych dzieci i zwierząt w zamkniętych samochodach podczas upałów.

Mundurowi w dalszym ciągu będą przypominać wszystkim wypoczywającym nad wodą o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

  • Policjanci na plaży promowali bezpieczne zachowanie podczas wakacji
Powrót na górę strony