Gdyńscy funkcjonariusze wzięli udział w ogólnopolskich działaniach Policji, ukierunkowanych na zatrzymywanie osób poszukiwanych, ukrywających się przed organami ścigania
W dniach 9 i 10 czerwca policjanci z Gdyni przeprowadzili działania mające na celu zatrzymanie osób ściganych na podstawie listów gończych oraz nakazów doprowadzenia wydanych przez sądy i prokuratury. Handel narkotykami, oszustwa, ujawnienie obcokrajowców nielegalnie przebywających na terenie Polski, to tylko niektóre z przestępstw, za które poszukiwano osoby w ramach działań, w których uczestniczyło łącznie 279 funkcjonariuszy.
W wyniku dwudniowych intensywnych działań funkcjonariusze wylegitymowali 1401 osób, skontrolowali 715 pojazdów i 530 bagaży. Ujawnili 17 osób poszukiwanych. Wśród nich jest 8 zatrzymanych na podstawie nakazów doprowadzenia do Aresztów Śledczych lub Zakładów Karnych, gdzie spędzą najbliższe miesiące lub lata. Policjanci zatrzymali 5 osób celem ustalenia miejsca pobytu, 1 poszukiwanego listem gończym, 1 osobę nielegalnie przebywającą na terytorium RP i 2 osoby zaginione. W ramach działań kryminalni z gdyńskiej komendy i Straż Graniczna przeprowadzili czynności, dzięki którym ustalili i zatrzymali obcokrajowca, którego dalszy pobyt stanowić mógł zagrożenie dla porządku publicznego. W związku z tym policjanci we współpracy ze Strażą Graniczną wszczęli procedurę deportacji z terytorium Polski.
Przeprowadzone działania to inauguracja cyklicznych działań gdyńskich funkcjonariuszy, których głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom. Każdy, kto łamie prawo, niezależnie od obywatelstwa musi liczyć się z konsekwencjami.