Dzielnicowy bliżej mieszkańców – kolejny dyżur w Radzie Dzielnicy Śródmieście
W ramach programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”, mieszkańcy Śródmieścia mieli okazję porozmawiać ze swoim dzielnicowym podczas specjalnego dyżuru zorganizowanego w siedzibie Rady Dzielnicy Śródmieście. To kolejny krok w budowaniu bezpośrednich relacji między Policją a lokalną społecznością.
Podejmowane działania realizowane w ramach programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”, mają na celu zbliżenie Policji do lokalnej społeczności. Dzięki lepszej znajomości środowiska, potrzeb mieszkańców oraz bieżących problemów społecznych, dzielnicowi mogą skuteczniej reagować na sytuacje kryzysowe oraz prowadzić działania profilaktyczne. Program zakłada nie tylko reagowanie na incydenty, ale przede wszystkim budowanie relacji opartych na zaufaniu, wspieranie działań prospołecznych i rozwiązywanie lokalnych problemów z pomocą instytucji samorządowych i organizacji pomocowych.
Podczas dyżuru pełnionego w Radzie Dzielnicy Śródmieście, dzielnicowy był dostępny dla wszystkich mieszkańców zainteresowanych rozmową o problemach występujących w najbliższej okolicy – od kwestii porządku publicznego, przez bezpieczeństwo w przestrzeni wspólnej, po codzienne bolączki zgłaszane przez sąsiadów. Inicjatywa takich dyżurów ma na celu nie tylko ułatwienie kontaktu z funkcjonariuszem, ale przede wszystkim wysłuchanie głosu mieszkańców i poznanie ich perspektywy.
Program „Dzielnicowy Bliżej Nas” promuje partnerskie podejście do spraw bezpieczeństwa i pozwala na realne współtworzenie przyjaznego środowiska życia w mieście. Cieszymy się, że mieszkańcy chętnie korzystają z takich możliwości – to właśnie dialog jest fundamentem silnej i odpowiedzialnej wspólnoty.