„Dzień Dziecka” w Komendzie Miejskiej Policji w Gdyni.
W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Dziecka policjantki z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gdyni zorganizowały wyjątkowe wydarzenie dla najmłodszych mieszkańców miasta. Celem przedsięwzięcia było nie tylko zapewnienie dzieciom dobrej zabawy, ale także promowanie zasad bezpieczeństwa oraz budowanie pozytywnych relacji pomiędzy policją a lokalną społecznością.
Podczas spotkania dzieci miały okazję porozmawiać z funkcjonariuszami o ich codziennej pracy, dowiedzieć się, na czym polega służba w Policji i w jakich sytuacjach można zwrócić się o pomoc do stróżów prawa. Mundurowi z dużym zaangażowaniem odpowiadali na pytania maluchów, przybliżając im temat bezpieczeństwa. Największą atrakcją dla przedszkolaków było oglądanie sprzętu policyjnego, pokaz psa służbowego oraz zwiedzanie komendy. Dzieci mogły z bliska przyjrzeć się wyposażeniu funkcjonariuszy, wsiąść do radiowozu i na chwilę poczuć się jak prawdziwi policjanci, zakładając policyjną czapkę.