Wiadomości

Po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. 33-latek był również poszukiwany.

Data publikacji 02.06.2026

Funkcjonariusz z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Gdyni, przebywający w czasie wolnym od służby ujął nietrzeźwego kierującego. Jak się okazało 33-letni obywatel Gruzji był również poszukiwany przez sąd w Gdyni celem odbycia kary pozbawienia wolności za kradzieże. Za kierowanie pod wpływem alkoholu grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusz, przebywający w czasie wolnym od służby, czekając przed sklepem zwrócił uwagę na kierowcę samochodu marki Opel. Mężczyzna po wyjściu z pojazdu zachowywał się w sposób wskazujący na stan nietrzeźwości, miał problemy z utrzymaniem równowagi oraz chwiał się podczas poruszania. Następnie wrócił do samochodu, zajął miejsce za kierownicą i uruchomił silnik. Policjant, podejrzewając, że kierujący znajduje się pod wpływem alkoholu, podjął natychmiastową interwencję. Podbiegł do pojazdu, przedstawił się i wydał kierowcy polecenie wyłączenia silnika oraz zabrał mężczyźnie kluczyki od samochodu. O zdarzeniu został poinformowany Oficer Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gdyni, który skierował na miejsce patrol ruchu drogowego. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że 33-letni obywatel Gruzji miał pół promila alkoholu w organizmie. Podczas dalszych czynności mundurowi ustalili również, że mężczyzna jest osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności za kradzieże. Kolejny raz potwierdza się, że właściwa reakcja na zagrożenie oraz szybkie działanie policjantów, również poza godzinami służby, przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa na drogach i eliminowania z ruchu kierowców stwarzających zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Powrót na górę strony