Wiadomości

Policjanci na Witomińskim pikniku mundurowym rozmawiali o bezpieczeństwie.

Data publikacji 03.06.2026

Policjantki z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni wzięły udział w Witomińskim pikniku mundurowym. Mundurowi prezentowali swoją służbę, prowadzili działania profilaktyczne i promowali zawód policjanta wśród dzieci i młodzieży.

Policjantki z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gdyni wzięły udział w Witominskim pikniku mundurowym. Mundurowi prezentowali swoją codzienną służbę, opowiadali o roli policji w mieście, prowadzili działania profilaktyczne oraz promowali zawód policjanta wśród dzieci i młodzieży. Uczestnicy mogli obejrzeć radiowóz, przymierzyć elementy policyjnego umundurowania i porozmawiać z funkcjonariuszami o bezpieczeństwie. Dorośli dowiedzieli się więcej o prewencji i reagowaniu w rożnych sytuacjach kryzysowych, a najmłodsi chętnie obserwowali pokaz sprzętu i poznawali codzienną pracę policjantów. Spotkania tego typu dają okazję do bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami, pokazania codziennej pracy policji oraz działań profilaktycznych. Przygotowane atrakcje w przystępny sposób przybliżają specyfikację służby, a także mogą zachęcić młodych ludzi do rozważenia kariery w policji.

Powrót na górę strony