"Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie".
Jeszcze jeden miesiąc wakacji, a wraz z nim ciąg dalszy wypoczynku oraz rekreacji w wodzie i nad wodą. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie” policjantki odwiedziły Szkołę Podstawową nr 37, gdzie odbywały się półkolonie i przeprowadziły z nimi zajęcia edukacyjne. Podczas spotkania dzieci mogły dowiedzieć się jak bezpiecznie spędzić wakacyjny czas nad wodą.
Mając na celu poprawę bezpieczeństwa podczas zabaw nad wodą, Policjantki z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gdyni odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 37 w Gdyni. W trakcie spotkania mundurowi opowiadali o bezpieczeństwie podczas wakacji.
Celem spotkania było zwrócenie uwagi dzieci na zagrożenia jakie nieść może rekreacja wodna i promowanie bezpiecznego zachowania w wodzie. Policjantki zwróciły szczególną uwagę na to, aby dzieci nie oddalały się od swoich opiekunów i tylko pod ich opieką korzystali z przyjemności zabaw w wodzie.