Wiadomości

Mapa Zagrożeń – proste i szybkie narzędzie służące przekazaniu informacji policji

Data publikacji 23.02.2017

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa w Gdyni jak i w całym województwie pomorskim od lipca 2016 roku. Dzięki aplikacji każdy z jej użytkowników może przekazać policji informacje dotyczące przypadków naruszania obowiązujących przepisów. Na terenie miasta Gdynia obecnie znajduje się 27 potwierdzonych punktów na Mapie Zagrożeń. Weryfikacją zgłoszonych zagrożeń oraz późniejszą realizacją czynności związanych ze zgłoszonymi na teranie miasta Gdyni zajmują się funkcjonariusze z komisariatów podległych Komendzie Miejskiej Policji w Gdyni jak również policjanci Wydziału Ruchu Drogowego. W zależności od rodzaju zgłoszenia jego realizacja przydzielana jest odpowiedniej komórce.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa w Gdyni jak i w całym województwie pomorskim od lipca 2016 roku. Dzięki aplikacji każdy z jej użytkowników może przekazać policji informacje dotyczące przypadków naruszania obowiązujących przepisów. Na terenie miasta Gdynia obecnie znajduje się 27 potwierdzonych punktów na Mapie Zagrożeń.
Weryfikacją zgłoszonych zagrożeń oraz późniejszą realizacją czynności związanych ze zgłoszonymi na teranie miasta Gdyni zajmują się funkcjonariusze z komisariatów podległych Komendzie Miejskiej Policji w Gdyni jak również policjanci Wydziału Ruchu Drogowego. W zależności od rodzaju zgłoszenia jego realizacja przydzielana jest odpowiedniej komórce.

Od początku 2017 roku na terenie miasta Gdyni zostało potwierdzonych 27 punktów umieszczonych w aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Najwięcej z nich dotyczyło między innymi przekraczania dozwolonej prędkości przez kierowców oraz spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych.

Łącznie na terenie Gdyni, dzięki mapie zagrożeń, potwierdzono siedem miejsc, w których dochodzi do spożywania alkoholu w miejscach do tego nie przeznaczonych. Trzy z nich znajdują się na Witominie, dwa na Obłużu i po jednym na Chyloni i Leszczynkach. Weryfikacją tego typu zgłoszeń zajmują się dzielnicowi oraz policjanci komórek patrolowo – interwencyjnych gdyńskich komisariatów. W przypadkach, w których potwierdzone zostanie łamanie przepisów rejon, w którym do niego dochodzi zostaje objęte doraźnym nadzorem funkcjonariuszy. W tych rejonach częściej można spodziewać się policjantów przeprowadzających kontrolę i nakładających kary na sprawców ujawnionych wykroczeń.

Użytkownicy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa mogą w łatwy i prosty sposób przekazać informację policji poprzez naniesienie w aplikacji punktu, w którym ujawnili przypadki łamania przepisów prawa. Każde takie zgłoszenie jest weryfikowane, a w razie jego potwierdzenia podejmowane są działania zmierzające do ich wyeliminowania.

Dodanie na mapie zagrożeń miejsca potencjalnie zagrożonego jest możliwe również dzięki odnośnikowi – Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - znajdującemu się na stronie Komendy Miejskiej Policji w Gdyni. Należy jednak pamiętać, że aplikacja ta nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997.

Powrót na górę strony