Wiadomości

Pomóż nam dbać o twoje bezpieczeństwo – policyjne działania ruchu drogowego

Data publikacji 21.02.2019

Zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest jednym z głównych zadań jakie realizują policjanci podczas codziennej służby. Niemal codziennie mundurowi z drogówki organizują i przeprowadzają działania, które wpływają na poprawę bezpieczeństwa. Jednak nic nie zastąpi zdrowego rozsądku kierowców i przestrzegania zasad bezpieczeństwa oraz przepisów ruchu drogowego.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego policjanci z gdyńskiej drogówki niemal codziennie organizują i przeprowadzają działania kontrolno-prewencyjne mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Działania takie w zależności od bieżących zagrożeń występujących na gdyńskich drogach ukierunkowane są między innymi na poprawę bezpieczeństwa pieszych, eliminowania nietrzeźwych kierujących, egzekwowanie przestrzegania dozwolonej prędkości czy ujawnianie niesprawnych pojazdów poruszających się po drogach publicznych.

Od początku bieżącego tygodnia policjanci z gdyńskiej drogówki przeprowadzili działania „Bezpieczny Pieszy”, „Trzeźwość” oraz „Prędkość”. W trakcie tych działań mundurowi przebadali na zawartość alkoholu przeszło pół tysiąca kierujących, ujawniając przy tym 3 pod wpływem alkoholu i jednego po zażyciu narkotyków. W wyniku działań zostało ujawnionych również kilkunastu pieszych popełniających wykroczenia w ruchu drogowym i kilkudziesięciu kierujących, których mogło powodować zagrożenie dla pieszych.

Niewątpliwie działania ruchu drogowego w znacznym stopniu przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa lecz najważniejsze jest aby każdy z nas sam dbał o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego stosując się do obowiązujących zasad bezpieczeństwa i przepisów ruchu drogowego. Policjanci apelują więc o rozwagę i ostrożność na drodze oraz dbanie o stan techniczny naszych pojazdów. W obecnie panujących trudnych, zimowych warunkach atmosferycznych pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do panujących warunków, zwłaszcza w ruchu miejskim i rejonach przejść dla pieszych. Niejednokrotnie zmniejszenie prędkości o 10 km/h może znacząco skrócić drogę hamowania i finalnie doprowadzić do uniknięcia sytuacji niebezpiecznej.

Powrót na górę strony