Piknik gdyńskiego seniora - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gdyni

Wiadomości

Piknik gdyńskiego seniora

Data publikacji 27.07.2020

W miniony czwartek w Gdyni na Polance Redłowskiej odbył się Piknik Miejskich Klubów Seniora, podczas którego gdyńscy policjanci przypominali Seniorom, aby nie dać się oszukać przestępcom działającym metodą „na funkcjonariusza” lub „ na wnuczka”.

Piknik został zorganizowany przez Centrum Aktywności Seniora w Gdyni i odbył się w godzinach popołudniowych na gdyńskiej Polance Redłowskiej. W trosce o zdrowie Seniorów impreza została przygotowana z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa z uwagi na epidemię COVID19.

W trakcie Pikniku Gdyńscy Seniorzy oprócz spotkania się ze znajomymi, mieli możliwość porozmawiać z funkcjonariuszami Policji o ich bezpieczeństwie. Mundurowi w ramach gdyńskiej Kampanii STOP rozdali Seniorom ulotki oraz mówili o zasadzie ograniczonego zaufania wobec osób dzwoniących do nich na telefon i podających się za wnuczków, czy policjantów… Policjanci przybliżyli również uczestnikom Pikniku sposób działania oszustów, którzy wykorzystując empatię seniorów chcą pozbawić ich wszystkich oszczędności. W trakcie Pikniku gdyńscy funkcjonariusze po raz kolejny przypomnieli Seniorom, że Policjanci nigdy nie proszą o przekazanie biżuterii lub pieniędzy i nigdy nie zadzwonią z takim żądaniem.